११ असार २०७९, शनिबार
बि प्लस नेपाल

शुक्लाफाटा नगर स्तरिय वडघर÷भलमन्सा समितिको भलमन्सामा राना चयन

खबर सम्बाददाता १ असार २०७९, बुधबार
शुक्लाफाटा नगर स्तरिय वडघर÷भलमन्सा समितिको भलमन्सामा राना चयन

कञ्चनपुरको शुक्लाफाँटा नगरपालिकाको नगर वडघर÷भलमन्सा समितिको भलमन्सामा शुक्लाफाटा १२ तिल्कीका भलमन्सा वचन सिह राना चयन भएका छन । मंगलवार शुक्लाफाटा ६ कसरौलमा वसेको वडघर÷भलमन्सा नगर भेलाले रानालाई सर्वसहमत वडघर÷भलमन्सामा चयन गरेको हो ।
             शुक्लाफाटा नगरपालिका क्षेत्रभरीका ४ दर्जन वढी भलमन्साहरुको भेलाले नगर स्तरिय वडघर÷भलमन्सा समितिको सह वडघर÷भलमन्सामा शुक्लाफाटा ३ पिपलाडीका लक्ष्मण
चौधरी, कोषध्यक्षमा शुक्लाफाटा १ का माया चौधरी, चौकीदार(चाकर) मा शुक्लाफाटा ६ का रतन सिह राना, सह चौकीदार(चाकर) मा वडा न १२ की फुल कुमारी राना चयन गरेको छ  ।
            त्यसैगरी समितिको सदस्यहरुमा क्रमशः वडा नं ४ का सुग्रिव राना, २ का चन्द्र वहादुर चौधरी, छोटेलाल राना, सुनिल चौधरी, हिमाली चौधरी, लाहनु चौधरी, भोसु राम चौधरी, जय सिह राना, हवलदार चौधरी, कालुराम डगौरा र मायामोती चौधरी निर्विरोध चयन भएका छन । नगरका १२ वटै वार्डवाट एक एक जना प्रतिनिधी र तिन जना ममोनित गरी जम्मा १५ जनाको नगर वडघर÷भलमन्सा समिति गठन गरिएको आदीवासी जनजाती महासंघ शुक्लाफाटा नगर समन्वय समितिका अध्यक्ष रतनलाल रानाले जानकारी दिनु भयो ।
            शुक्लाफाटा नगरपालिका स्तरिय वडघर÷भलमन्सा नगर भेलामा थारु समुदायवाट नवनिर्वाचित वडा नं २ का वडा अध्यक्ष भोदुराम डगौरा, ३ का अध्यक्ष नरेन्द्र चौधरी, १२ का वडा अध्यक्ष नवल सिह राना लगायत वडा सदस्यहरुलाई टिका तथा फुलमालाले स्वागत तथा सम्मान गरिएको थियो । शुक्लाफाटा नगरपालिकाले वनाएको थारु समुदायको प्रथा जन्य कानून वडघर÷भलमन्सा परिचालन ऐन २०७८ अनुसार नगरमा नगर स्तरिय समिति, वडामा गाउ स्तरिय र टोलमा टोल वडघर÷भलमन्सा समिति चयन गर्ने प्रावधान अनुसार समिति चयन गरिएको आदीवासी जनजाती नगर समन्वय समितिका सचिव सुग्रिव रानाले वताउनु भयो ।

सुदुरपश्चिम प्रदेश धनगढी, कैलाली
9800639387,9812622235, 9814620010,
bplusstudio7@gmail.com

बि प्लस नेपाल टिम

अध्यक्ष

भानु प्रताप राना

सम्पादक

भक्तराज राना

प्रवन्धक

हरद्वारी राना

व्यवस्थापक

नारायन राना

संबाददाता

सुरज राना

श्रीशा राना

सतेन्द्र राना

सेवाराम राना

सामाजिक संजाल

0 Shares
Tweet
Share
Share
Pin