२६ माघ २०७९, बिहीबार
बि प्लस नेपाल

देवरिया सामुदायिक वन उपभोक्ता समुहको १९ औं वार्षिक साधारण सभा सम्पन्न

खबर सम्बाददाता १७ मंसिर २०७९, शनिबार
देवरिया सामुदायिक वन उपभोक्ता समुहको १९ औं वार्षिक साधारण सभा सम्पन्न

कैलालीको धनगढी उप-महानगरपालिका वडा नं ७ स्थित  देवरिया सामुदायिक वन उपभोक्ता समुहको १९ औं वार्षिक साधारण सभा आज मंसिर १७ गते सम्पन्न भएको छ ।

कार्यक्रमको प्रमुख अतिथी धनगढी-७ का वडा अध्यक्ष मोति रानाथारु , विशिष्ट अतिथी धनगढी-७ का वडा अध्यक्ष तथा नेपाली कांग्रेस कैलाली-५ क प्रदेशका सभापति सिताराम राना , धनगढी-७ का वडा सदस्य सरस्वती चन्द , धनगढी-७ का पुर्व वडा सदस्य यमुना जोशी भट्ट , सम्पुर्ण  देवरिया सामुदायिक वन उपभोक्ता समुहका पुर्व अध्यक्ष ,समाजसेवी ,बुद्धिजीवी ,उपभोक्ता सदस्यहरुको उपस्थितिमा र देवरिया सामुदायिक वन उपभोक्ता समुहका अध्यक्ष शारदा प्रसाद रानाको अध्यक्षतामा कार्यक्रम सम्पन्न भएको छ ।

कार्यक्रममा सम्पुर्ण अतिथि तथा उपस्थित उपभोक्ताहरुलाई  देवरिया सामुदायिक वन उपभोक्ता समुहका उपाध्यक्ष जगत राम रानाले स्वागत मन्तव्य व्यक्त गरेका थिए ।

देवरिया सामुदायिक वन उपभोक्ता समुहको आर्थिक वर्ष २०७८/०७९ आय व्यय रकम रु। २८लाख ४६ हजार ६०४ रुपैया बराबर रहेको बारे  देवरिया सामुदायिक वन उपभोक्ता समुहका कोषाध्यक्ष भागिराम चौधरीले बताएका थिए ।

देवरिया सामुदायिक वन उपभोक्ता समुहको आर्थिक वर्ष २०७८/०७९  को प्रगति प्रतिवेदन देवरिया सामुदायिक वन उपभोक्ता समुहका सचिव संगिना जगिरीले प्रस्तुत गरेकी थिइन ।

देवरिया सामुदायिक वन उपभोक्ता समुहको आर्थिक वर्ष २०७९/०८० को अनुमानित रकम रु।  ५७लाख ४९हजार २५० रुपैयाँ बराबर रहेको देवरिया सामुदायिक वन उपभोक्ता समुहका लेखा समिति संयोजक पृथ्वी रानाले बताएका थिए ।

कार्यक्रममा सांस्कृति झल्काउने नाचहरुपनी प्रस्तुत गरेका थिए ।

कार्यक्रम  देवरिया सामुदायिक वन उपभोक्ता समुहले  ५ लाख बराबरको तार घेरबार योजना हाल्नमा पहल गरिदिनुभएकोमा जय राज जोशीलाई सम्मान गरेका थिए ।

साधारण सभामा सबै उपभोक्ताहरु उपस्थित हुनुपर्दछ । हाम्रो समुदायमा के हुदैछ ? के गर्ने ? कसरी गर्ने ? भनेर छलफल गर्नुपर्छ । धनगढी-७ नं वडामा ६-७ वटा सामुदायिक वन छन । ती मध्य सबैभन्दा उत्कृष्ट यहि सामुदायिक वन हो । किनकि यश सामुदायिक वनले नीति नियमले खर्च गर्ने र काम गर्ने तरिका एकदमै राम्रो छ । यस देवरिया सामुदायिक वन सङ्ग गौसाला पनि जोडिएको छ । किसानहरुलाई गाईले नोक्सानी गर्दै थिए त्यसैले गौसाला कलेक्सन सेन्टरको रुपमा स्थापना गरेका थियौ । गाईलाई प्रजनन गराउन होइन जम्मा गर्ने र अर्को ठाँउमा पुर्‍याउथ्यो । धनगढी-७ मा जुनसुकै राजनैतिक दलका वडा अध्यक्ष भएतापनी हामी सबैले हातोमालो गरेर बिकासको काम गर्नुपर्छ । यो वडा नं ७ हाम्रो हो , यसको बिकासको लागि प्रदेश सरकार, केन्द्र सरकार कहाँ डेलिकेसनमा जानुपर्छ भन्नुस अध्यक्ष ज्यु तपाईं सङ्गै म डेलिकेसनमा जानेछु भनेर विशिष्ट अतिथी धनगढी-७ का पुर्व वडा अध्यक्ष सिताराम रानाले प्रतिबद्धता जनाएका छन ।

वन हामी सबैको हो , हामी सबैले वनलाई आफ्नो हो भन्ने अभियान जारी गरि वन बचाउनु पर्दछ । यदि हामिले कुनै पनि साझा काममा अपनत्तो हो भनेर सोच्दैनौ भने कहिले पनि कुनै कार्यमा विकास हुन सक्दैन । मैले यस वडामा कहिलेपनी  पार्टी र जातिको कुरा नगरेर बिकास गर्नेछु । यस देवरिया सामुदायिक वन उपभोक्ता समुहले नाफा भएको बजेटबाट कुनै अर्को क्षेत्रमा होइन आफ्नो क्षेत्रमा बिकास निर्माणको काम गर्नुपर्छ । तपाईंको सल्लाह सुझावलाई म कुनै पनि गुनासो नलिएर प्रसाद झै ग्रहण गर्नेछु भनेर प्रमुख अतिथी धनगढी ७ नं वडाका वडा अध्यक्ष मोति रानाथारुले बताएका छन ।

हामीले अगामी दिनमा पनि वन संरक्षण गर्नको लागि सबै एक भएर काम गर्नेछौ । वन हाम्रो  हो हामिले संरक्षण गर्नुपर्छ भनेर सभापति देवरिया सामुदायिक वन उपभोक्ता समुहका अध्यक्ष शारदा प्रसाद रानाले बताएका छन ।

सुदुरपश्चिम प्रदेश धनगढी, कैलाली
9800639387,9812622235, 9814620010,
bplusstudio7@gmail.com

बि प्लस नेपाल टिम

अध्यक्ष

भानु प्रताप राना

सम्पादक

भक्तराज राना

प्रवन्धक

हरद्वारी राना

व्यवस्थापक

नारायन राना

संबाददाता

श्रीशा राना

सतेन्द्र राना

सेवाराम राना

सामाजिक संजाल

0 Shares
Tweet
Share
Share
Pin