२२ जेष्ठ २०८०, सोमबार
बि प्लस नेपाल

लालझाडी गंगा दशहरा मेला २०८० कंजमा हुने

खबर सम्बाददाता ३१ बैशाख २०८०, आईतवार
लालझाडी गंगा दशहरा मेला २०८० कंजमा हुने

कञ्चनपुरको लालझाडीमा यस बर्षदेखि लालझाडी गंगा दशहरा मेला २०८० लाग्ने भएको छ । अमर ज्योती युवा क्लबले जेठ दोस्रो सातादेखि गंगा दशहरा मेला संचालन गर्ने जनाएको छ । आइतबार दोदा रिभर साईड हलमा आयोजकले पत्रकार सम्मेलन गर्दै यस बर्षदेखि मेलालाई थप प्रभावकारी बनाउने जनाएको छ ।

बषौँदेखि बेलौरी नगरपालिका ५भकुण्डा कालेश्वर महादेव मन्दिर मन्दिरमा जेठ महिनामा मेला लाग्दै आएको थियो । यस बर्षदेखि लालझाडी गाँउपालिका स्थानीय सरकारको सहयोगमा आयोजकले दोदा नदी वारी राम जानकी वन बाटिमा मेला संचालन गर्ने जनाएको छ ।

लालझाडीका स्थानीय एव युवा अगुवा प्रकास रानाले बषौँदेखि लाग्दै आएको गंगा दशहरा मेला यस पटक लालझाडी गाँउपालिका २मा समेत भव्य रुपमा मनाईने बताए । ‘यस अघि हाम्रा पुखौँहरुले भकुण्डामा मेला लगाउँदै आएका थिए, ‘उनले भने, ‘मेला थप व्यवस्थित हुँदा होमेष्ट सहितका कार्यक्रम संचालन हुन्छन ।’ अमर ज्योती युवा क्लबका अध्यक्ष मदन रानाले लालझाडीलाई धार्मिक ,पर्यटकिय रुपमा चिनाउनका लागि मेला संचालन गर्न लागेको बताए । अध्यक्ष रानाले मेलाको तयारी भईरहेको बताए । ‘हामी धार्मिक रुपमा पुजा गर्न त्यहाँ मन्दिरमै जान्छौँ, ‘उनले भने, ‘मेला मात्रै लालझाडी २मा लगाउँछौँ ।’

उनले प्रशासनले अनुमती दिन आलटाल गरेपछि गाँउपालिकाले अनुमती दिएर १५ जेठदेखि १९ सम्म मेला संचालन गर्ने बताए । मेला आयोजक मुल समितिका संयोजक बिनोद चौधरीले गाँउपालिकाकै समन्वय सहयोगमा मेला संचालन गर्न लागेको बताए । मेलामा बाल उद्यान सहितका विवित साँस्कृतिक कार्यक्रम गर्ने बताए । लालझाडी गाँउपालिका २ का वडाध्यक्ष आशाराम रानाले वडा सहित पालिकाबाट आवश्यक सहयोग गर्ने बताए । वडाध्यक्ष रानाले मेलामा आर्थिक, भौतिक नैतिक सहयोग गर्ने प्रतिबद्धता जाहेर गरेका छन ।

भिडियो सहित :- https://www.facebook.com/110523100844767/posts/690129376217467/?mibextid=rS40aB7S9Ucbxw6v

सुदुरपश्चिम प्रदेश धनगढी, कैलाली
9800639387,9812622235, 9814620010,
bplusstudio7@gmail.com

बि प्लस नेपाल टिम

अध्यक्ष

भानु प्रताप राना

सम्पादक

भक्तराज राना

प्रवन्धक

हरद्वारी राना

व्यवस्थापक

नारायन राना

संबाददाता

श्रीशा राना

सतेन्द्र राना

सेवाराम राना

सामाजिक संजाल

0 Shares
Tweet
Share
Share
Pin